CHANGE YOUR LIFE

Како да се храниме здраво? Ова прашање е причина за дискусија веќе долги години, има многу доктрини и научни трудови кои се обидуваат да одговорат токму на тоа прашање. Но, едно е сигурно: 5 шаки овошје и зеленчук се доволни за да го снабдат нашето тело со витамини, минерали, влакна, како и секундарни растителни соединенија. Се вели дека две порции овошје и три порции зеленчук се идеални за човечкото тело.
Конзумирањето на овошје и зеленчук ја зголемува нашата благосостојба и отпор. Понатаму, спречувате болести како што се висок крвен притисок, срцеви и циркулаторни заболувања, рак и многу повеќе.
Започнете денес – верни на нашето мото: Променете го вашиот живот!

ГРАБЕТЕ ОВОШЈЕ И ЗЕЛЕНЧУК

Дневниото консумирање на 5 шаки овошје и зеленчук е доволно за поддршка на здравата исхрана. Само направете го тоа и испланирајте доволно витамини во вашите оброци.

ПОДГОТВЕТЕ ГИ ОБРОЦИТЕ

Ништо не е полесно од следење здрава исхрана ако ги планирате вашите оброци. Тоа заштедува време и го прави готвењето многу попријатно.

ИМАЈТЕ ЗДРАВИ УЖИЦИ

Желбите не ни се непознати. Сепак, можете да ги спречите ако имате здрави закуски, како што се јаткастите плодови, лесно при рака.

Vegetables sliced by Borner slicers

ЈАДЕТЕ СЕЗОНСКИ

Со тоа што јадете сезонски, не само што правите нешто добро за вашето тело, туку и за вашата чанта. На крајот на краиштата, сезонската храна не само што е полесна за купување, туку е и поевтина.

ОДЕТЕ НА ФАРМЕРСКИОТ ПАЗАР

На тој начин не само што ги поддржувате локалните фармери, туку знаете и од каде доаѓа вашата храна и знаете дека добивате храна со добар квалитет, која може да се јаде совесно.</p >

ГРАБЕТЕ ЗАМРЗНАТА ХРАНА

И не мислиме на погодни производи, туку на овошје и зеленчук кои се замрзнати во нивната идеална состојба на зрелост. Затоа, тие се добар додаток на вашите оброци.

RECIPES

Kаша

Имаме одличен и лесен рецепт за вас! Уште еден вкусен појадок за проба! Состојки: 2 шолји бадемово млеко 1 чаша овесна каша 2 лажици...

Прочитај повеќе

Бурито од зеленчук

Внимание на сите љубители на бурито! Го имаме совршениот рецепт за вас!⠀ ⠀ Состојки:⠀ 1 шолја ориз⠀ 1 шолја црвен грав⠀ Марула (неколку листови)⠀ 1 поголем...

Прочитај повеќе

Лазања од тиква

Октомври е месец на тиквите! Не само што се вкусни, туку и полни со витамини и вредни состојки кои се...

Прочитај повеќе

Леб со наут и авокадо

Нашиот V6 ExclusiveLine машина за сечење зеленчук од нерѓосувачки челик се користеше за сечење на авокадото. Леб со наут и авокадо...

Прочитај повеќе

Вегетарианска супа Рамен

За овој рецепт се користеше машината за сечење зеленчук V5 PowerLine со влошка од 7 мм. Рамен е оброк кој се...

Прочитај повеќе

Тестенини од цвекло со вегански јогурт

Тестенини од цвекло со вегански јогурт - едноставно вегетаријанско јадење без глутен кое може да се подготви за 20 минути! Нашиот...

Прочитај повеќе

Рижото од тиквички со фризе салата

Рижото од тиквички со фризе салата Вкусен и здрав рецепт што треба да се следи, со Börner Multi Dicer можете да...

Прочитај повеќе

Cheesecake десерт

Чизкејк со разлика 🍰🤤! За овој рецепт се користеше нашиот Multimaker & Chessemaker. Состојки за сирењето:⠀ 1 литар млеко⠀ 40 мл свеж сок од...

Прочитај повеќе

WE ARE BORNER

Borner нуди квалитет направен во Германија од 1956 година. Со нашето седиште во Landscheid-Niederkail во Ајфел, ние се залагаме за здравје и виталност. Сакаме да поддржиме здрава и урамнотежена исхрана и нашите производи се совршено погодни за тоа. Тие се причина за возбуда и го олеснуваат готвењето повеќе од 60 години. Наша мисија е да им обезбедиме на нашите клиенти низа висококвалитетни кујнски производи кои ќе ви овозможат животно уживање и на тој начин ќе ви ја олеснат работата во кујната. Нашите производи Borner се познати по долговечноста и ќе ве инспирираат со децении. Нашите секачи, како и ренде и други кујнски гаџети треба да предизвикаат радост за вашата работа во кујната долго време, поради што наша мисија ја поставивме само да продаваме најдобар квалитет за да овозможиме здрав и активен живот. Убеди се!
Борнер е лесен. брзо. здрав.

CHANGE YOUR LIFE

Слоганот на Борнер „Промени го својот живот!“ го одразува тврдењето да им го олесниме патот кон подобар живот на нашите клиенти. Сметаме дека здравата исхрана треба да биде основа за подобар живот и сакаме да го поддржиме тоа. Тоа го правиме со тоа што вам, на клиентите, ќе ви ја дадеме вистинската алатка за поддршка на таа фондација. Затоа што тоа е почеток на нов живот. Нашите секачи и ренде се совршено прилагодени да промовираат здрава исхрана која се состои од сирова храна и други вкусни јадења.