Објавено на од Marc Seis

 

Вкусен и освежителен летен оброк кој ви овозможува внес на витамини.


Состојки

  • домати
  • рукола
  • козјо сирење
  • јаболков оцет
  • рафинирана сол

Прибор:

         Борнер PowerLine Сецко  

Подготовка

Со Борнер Сецкото, направете мали коцки од домати. Зачинете сол по вкус. Измешајте со руколата и додадете коцки козјо сирење. Додадете јаболков оцет по вкус.

Добар апетит!