Објавено на од Marc Seis

Состојки:

Oвошје

  •      2 јаболка
  •      2 праски
  •      1/4 ананас
  •      1 киви
  •      200 грама јагоди


Додатоци

  •      3 полни лажици ванилин шеќер
  •      1 лажичка цимет

Подготовка

  
 1.  Измијте го овошјето и извадете ги семките.
    
 2.  Исечете сè на парчиња и тркалца.

 3.  Ставете ги сите состојки во истиот сад и додадете ванилин шеќер и цимет.


Служење:


Се служи по желба, со или без шлаг пена.